São Paulo 1988 - Divisão Especial (Second Level)

Participating Teams:
Araçatuba (Araçatuba)
Bandeirante (Birigüi)  (*)
Bragantino (Bragança Paulista)
Catanduvense (Catanduva)
Comercial (Ribeirão Preto)
Corinthians (Presidente Prudente)
Esportiva (Guaratinguetá)
Fernandópolis (Fernandópolis)
Ferroviário (Itu)
Francana (Franca)
Lemense (Leme)
Lençoense (Lençóis Paulista)
Linense (Lins)
Marília (Marília)
Mirassol (Mirassol)
Nacional (São Paulo)
Palmeiras (São João da Boa Vista)
Paulista (Jundiaí)
Ponte Preta (Campinas)  (*)
Portuguesa (Santos)   (**)
Radium (Mococa)
Rio Branco (Americana)
Rio Preto (São José do Rio Preto)
São Bernardo (São Bernardo do Campo)
Saad (São Caetano do Sul)
Tanabi (Tanabi)
Taquaritinga (Taquaritinga)
Taubaté (Taubaté)
União (Mogi das Cruzes)
VOCEM (Assis)
Votuporanguense (Votuporanga)
(*) Ponte Preta (would integrate Group B) and Bandeirante (Group D) played
some matches in First Level and were forced to re-integrate Second Level
in 1989.
(**) Portuguesa (would integrate Group A) asked license and didn't play
this championship. 
First Phase
Primeiro Turno
13/03 Palmeiras 1-3 Taubaté
13/03 Bragantino 0-0 São Bernardo
13/03 Paulista 4-0 União
13/03 Ferroviário 4-0 Saad
13/03 Lemense 2-1 Esportiva
13/03 VOCEM 1-0 Votuporanguense
13/03 Marília 4-2 Francana
13/03 Linense 0-2 Fernandópolis
13/03 Lençoense 1-0 Taquaritinga
13/03 Corinthians 1-0 Tanabi
13/03 Araçatuba 1-2 Comercial
13/03 Catanduvense 2-0 Rio Preto

19/03 Nacional 0-2 Palmeiras
20/03 Taubaté 0-0 Bragantino
20/03 São Bernardo 1-0 Paulista
20/03 União 1-1 Ferroviário
20/03 Saad 0-0 Lemense
20/03 Esportiva 1-3 Rio Branco
20/03 Rio Preto 3-0 VOCEM
20/03 Votuporanguense 0-2 Marília
20/03 Francana 3-1 Linense
20/03 Fernandópolis 1-0 Lençoense
20/03 Taquaritinga 0-0 Corinthians
20/03 Tanabi 3-1 Araçatuba
20/03 Mirassol 1-0 Catanduvense

27/03 Bragantino won Nacional
27/03 Paulista won Taubaté
27/03 Ferroviário drew São Bernardo
27/03 Lemense drew União
27/03 Rio Branco - Saad
27/03 Radium won Esportiva
27/03 VOCEM won Mirassol
27/03 Marília won Rio Preto
27/03 Lemense - Votuporanguense
27/03 Lençoense - Francana
27/03 Corinthians drew Fernandópolis
27/03 Araçatuba drew Taquaritinga
27/03 Catanduvense drew Comercial

02/04 Nacional 1-1 Paulista
02/04 Rio Preto 1-0 Linense
03/04 Taubaté 1-1 Ferroviário
03/04 São Bernardo 1-0 Lemense
03/04 União 0-2 Rio Branco
03/04 Saad 3-1 Radium
03/04 Comercial 0-0 VOCEM
03/04 Mirassol 1-2 Marília
03/04 Votuporanguense 0-0 Lençoense
03/04 Francana 1-1 Corinthians
03/04 Fernandópolis 1-1 Araçatuba
03/04 Tanabi 1-1 Catanduvense

10/04 Palmeiras 1-0 Esportiva
10/04 Ferroviário 1-1 Nacional
10/04 Lemense 1-2 Taubaté
10/04 Rio Branco 1-1 São Bernardo
10/04 Radium 1-1 União
10/04 VOCEM 1-2 Tanabi
10/04 Marília 1-1 Comercial
10/04 Linense 1-1 Mirassol
10/04 Lençoense 1-1 Rio Preto
10/04 Corinthians 4-0 Votuporanguense
10/04 Araçatuba 1-3 Francana
10/04 Catanduvense 0-0 Taquaritinga

16/04 Nacional 1-1 Lemense
17/04 Saad 2-1 Palmeiras
17/04 Esportiva 1-1 Bragantino
17/04 Taubaté 2-1 Rio Branco
17/04 São Bernardo won Radium
17/04 Taquaritinga 0-0 VOCEM
17/04 Tanabi 0-1 Marília
17/04 Comercial 1-0 Linense
17/04 Mirassol 1-0 Lençoense
17/04 Rio Preto 0-0 Corinthians
17/04 Votuporanguense 1-0 Araçatuba
17/04 Fernandópolis 0-0 Catanduvense

24/04 Palmeiras 2-0 União
24/04 Bragantino 1-0 Saad
24/04 Paulista 5-0 Esportiva
24/04 Rio Branco 0-0 Nacional
24/04 Radium 0-0 Taubaté
24/04 VOCEM 2-1 Fernandópolis
24/04 Marília 6-1 Taquaritinga
24/04 Linense 3-2 Tanabi
24/04 Lençoense 2-1 Comercial
24/04 Corinthians 2-0 Mirassol
24/04 Araçatuba 2-0 Rio Preto
24/04 Catanduvense 2-0 Francana

30/04 Nacional 2-1 Radium
01/05 São Bernardo 1-2 Palmeiras
01/05 União 1-0 Bragantino
01/05 Saad 0-0 Paulista
01/05 Esportiva 0-0 Ferroviário
01/05 Francana 1-1 VOCEM
01/05 Fernandópolis 0-1 Marília
01/05 Taquaritinga 0-0 Linense
01/05 Tanabi 2-1 Lençoense
01/05 Comercial 0-0 Corinthians
01/05 Mirassol 2-0 Araçatuba
01/05 Votuporanguense 1-0 Catanduvense
Segundo Turno
08/05 Taubaté lost Palmeiras
08/05 São Bernardo drew Bragantino
08/05 União lost Paulista
08/05 Saad drew Ferroviário
08/05 Esportiva drew Lemense
08/05 Votuporanguense drew VOCEM
08/05 Francana drew Marília
08/05 Fernandópolis - Linense
08/05 Taquaritinga lost Lençoense
08/05 Tanabi won Corinthians
08/05 Comercial won Araçatuba
08/05 Rio Preto - Catanduvense

13/05 Ferroviário 4-1 União
13/05 Votuporanguense 1-0 Marília
15/05 Palmeiras 0-0 Nacional
15/05 Bragantino 0-1 Taubaté
15/05 Paulista 0-0 São Bernardo
15/05 Lemense 3-1 Saad
15/05 Rio Branco 0-0 Esportiva
15/05 VOCEM 1-2 Rio Preto
15/05 Linense 1-0 Francana
15/05 Lençoense 0-0 Fernandópolis
15/05 Corinthians 1-0 Taquaritinga
15/05 Araçatuba 1-0 Tanabi
15/05 Catanduvense 2-2 Mirassol

21/05 Nacional lost Bragantino
22/05 Taubaté drew Paulista
22/05 São Bernardo drew Ferroviário
22/05 União - Lemense
22/05 Saad lost Rio Branco
22/05 Esportiva won Radium
22/05 Mirassol won VOCEM
22/05 Rio Preto - Marília
22/05 Votuporanguense - Linense
22/05 Francana - Lençoense
22/05 Fernandópolis won Corinthians
22/05 Taquaritinga won Araçatuba
22/05 Comercial - Catanduvense

29/05 Paulista 2-0 Nacional
29/05 Lemense 0-0 São Bernardo
29/05 Rio Branco 2-0 União
29/05 Radium 2-0 Saad
29/05 VOCEM 2-1 Comercial
29/05 Marília 1-0 Mirassol
29/05 Lemense 0-0 Rio Preto
29/05 Lençoense 0-0 Votuporanguense
29/05 Corinthians 3-2 Francana
29/05 Araçatuba 1-0 Fernandópolis
29/05 Catanduvense 0-0 Tanabi
02/06 Ferroviário 1-0 Taubaté

04/06 Nacional 0-1 Ferroviário
05/06 Esportiva 1-1 Palmeiras
05/06 Taubaté 3-0 Lemense
05/06 São Bernardo 1-0 Rio Branco
05/06 União 0-0 Radium
05/06 Tanabi 1-2 VOCEM
05/06 Comercial 1-1 Marília
05/06 Mirassol 0-1 Linense
05/06 Rio Preto 0-1 Lençoense
05/06 Votuporanguense 1-0 Corinthians
05/06 Francana 2-1 Araçatuba
05/06 Taquaritinga 2-0 Catanduvense

12/06 Lemense 0-0 Nacional
12/06 Palmeiras 1-0 Saad
12/06 Bragantino 2-1 Esportiva
12/06 Rio Branco 1-0 Taubaté
12/06 Radium 1-2 São Bernardo
12/06 VOCEM 1-1 Taquaritinga
12/06 Marília 1-0 Tanabi
12/06 Linense 0-0 Comercial
12/06 Lençoense 1-2 Mirassol
12/06 Corinthians 4-0 Rio Preto
12/06 Araçatuba 1-1 Votuporanguense
12/06 Catanduvense 0-0 Fernandópolis

18/06 Nacional 0-1 Rio Branco
19/06 União 0-0 Palmeiras
19/06 Saad 0-4 Bragantino
19/06 Esportiva 0-0 Paulista
19/06 Taubaté 0-0 Radium
19/06 Fernandópolis 2-0 VOCEM
19/06 Taquaritinga 1-0 Marília
19/06 Tanabi 1-0 Linense
19/06 Comercial 0-0 Lençoense
19/06 Mirassol 0-1 Corinthians
19/06 Rio Preto 3-1 Araçatuba
19/06 Francana 1-0 Catanduvense

26/06 VOCEM 1-1 Francana
26/06 Marília 2-2 Fernandópolis
26/06 Linense 1-1 Taquaritinga
26/06 Lençoense 0-0 Tanabi
26/06 Corinthians 3-1 Comercial
26/06 Araçatuba 0-1 Mirassol
26/06 Catanduvense 0-2 Votuporanguense
26/06 Radium 1-1 Nacional
26/06 Palmeiras 0-1 São Bernardo
26/06 Bragantino 3-0 União
26/06 Paulista 5-0 Saad
26/06 Ferroviário 2-0 Esportiva
Second Phase
Primeiro Turno
03/07 Taubaté 1-0 São Bernardo
03/07 União 2-0 Esportiva
03/07 Bragantino 2-0 Ferroviário
03/07 Paulista 0-1 Rio Branco
03/07 Radium 0-1 Palmeiras
03/07 Rio Preto 0-1 Comercial
03/07 Mirassol 2-1 Votuporanguense
03/07 Taquaritinga 0-2 Francana
03/07 Tanabi 0-0 Fernandópolis
03/07 Lençoense 1-0 Catanduvense
03/07 Marília 1-0 VOCEM
03/07 Araçatuba 0-0 Linense

09/07 Nacional 1-2 Taubaté
10/07 Esportiva 0-0 Saad
10/07 São Bernardo 1-0 União
10/07 Lemense 1-0 Bragantino
10/07 Rio Branco 1-0 Radium
10/07 Ferroviário 2-1 Paulista
10/07 Fernandópolis 2-0 Rio Preto
10/07 Francana 2-0 Tanabi
10/07 Votuporanguense 0-0 Taquaritinga
10/07 Comercial 4-1 Mirassol
10/07 Linense 2-2 Lençoense
10/07 VOCEM 2-1 Araçatuba
10/07 Corinthians 0-0 Marília

17/07 União 2-2 Nacional
17/07 Saad 1-1 São Bernardo
17/07 Bragantino 1-0 Paulista
17/07 Radium 1-1 Ferroviário
17/07 Lemense 1-1 Palmeiras
17/07 Rio Preto 3-2 Mirassol
17/07 Taquaritinga 0-2 Comercial
17/07 Tanabi 1-0 Votuporanguense
17/07 Fernandópolis 1-1 Francana
17/07 Marília 0-0 Catanduvense
17/07 Araçatuba 2-1 Corinthians
17/07 Linense 0-0 VOCEM

23/07 Nacional 2-0 Saad
23/07 Catanduvense 2-0 Araçatuba
23/07 Rio Preto 1-0 Francana
23/07 Votuporanguense 0-0 Fernandópolis
23/07 Comercial 2-0 Tanabi
23/07 Mirassol 0-1 Taquaritinga
23/07 Lençoense 1-0 VOCEM
23/07 Corinthians 1-0 Linense
24/07 Taubaté 1-1 União
24/07 Bragantino 1-0 Palmeiras
24/07 Rio Branco 1-1 Lemense
24/07 Paulista 5-1 Radium

30/07 Saad 0-3 Taubaté
30/07 Esportiva 3-1 São Bernardo
30/07 Radium 1-2 Bragantino
30/07 Lemense 1-1 Ferroviário
30/07 Fernandópolis 1-2 Comercial
30/07 Marília 1-0 Lençoense
30/07 Linense 1-4 Catanduvense
30/07 VOCEM 0-0 Corinthians
31/07 Palmeiras 0-0 Rio Branco
31/07 Taquaritinga 0-0 Rio Preto
31/07 Tanabi 2-1 Mirassol
31/07 Francana 3-1 Votuporanguense

06/08 Nacional 2-0 Esportiva
07/08 União 1-0 Saad
07/08 Bragantino 1-0 Rio Branco
07/08 Ferroviário 3-1 Palmeiras
07/08 Paulista 1-1 Lemense
07/08 Rio Preto 2-1 Votuporanguense
07/08 Comercial 2-0 Francana
07/08 Mirassol 0-3 Fernandópolis
07/08 Taquaritinga 3-0 Tanabi
07/08 Lençoense 1-0 Corinthians
07/08 Catanduvense 1-0 VOCEM
07/08 Marília 2-0 Araçatuba

14/08 Esportiva 0-0 Taubaté
14/08 São Bernardo 2-1 Nacional
14/08 Lemense 1-0 Radium
14/08 Palmeiras 1-0 Paulista
14/08 Rio Branco 2-1 Ferroviário
14/08 Tanabi 2-0 Rio Preto
14/08 Fernandópolis 0-0 Taquaritinga
14/08 Francana 2-0 Mirassol
14/08 Votuporanguense 1-0 Comercial
14/08 Araçatuba 1-1 Lençoense
14/08 Linense 1-0 Marília
14/08 Corinthians 0-0 Catanduvense
Segundo Turno
21/08 São Bernardo 1-0 Taubaté
21/08 Esportiva 1-0 União
21/08 Ferroviário 0-0 Bragantino
21/08 Rio Branco 4-1 Paulista
21/08 Palmeiras 2-1 Radium
21/08 Comercial 1-0 Rio Preto
21/08 Votuporanguense 3-1 Mirassol
21/08 Francana 1-0 Taquaritinga
21/08 Fernandópolis 1-1 Tanabi
21/08 Catanduvense 3-2 Lençoense
21/08 VOCEM 0-0 Marília
21/08 Linense 1-0 Araçatuba

27/08 Mirassol 1-0 Comercial
28/08 Taubaté 0-0 Nacional
28/08 Saad 1-0 Esportiva
28/08 União 1-0 São Bernardo
28/08 Bragantino 2-1 Lemense
28/08 Radium 1-0 Rio Branco
28/08 Paulista 4-2 Ferroviário
28/08 Rio Preto 0-0 Fernandópolis
28/08 Tanabi 3-0 Francana
28/08 Taquaritinga 0-0 Votuporanguense
28/08 Lençoense 2-1 Linense
28/08 Araçatuba 2-1 VOCEM
28/08 Marília 0-1 Corinthians

03/09 Nacional won União
04/09 São Bernardo won Saad
04/09 Paulista won Bragantino
04/09 Ferroviário won Radium
04/09 Palmeiras drew Lemense
04/09 Mirassol drew Rio Preto
04/09 Comercial drew Taquaritinga
04/09 Votuporanguense drew Tanabi
04/09 Francana won Fernandópolis
04/09 Catanduvense won Marília
04/09 Corinthians drew Araçatuba
04/09 VOCEM won Linense

07/09 Saad 1-0 Nacional
07/09 Araçatuba 0-4 Catanduvense
07/09 Francana 0-1 Rio Preto
07/09 Fernandópolis 0-0 Votuporanguense
07/09 Tanabi 0-1 Comercial
07/09 Taquaritinga 1-0 Mirassol
07/09 VOCEM 1-0 Lençoense
07/09 Linense 1-1 Corinthians
07/09 União 2-1 Taubaté
07/09 Palmeiras 0-1 Bragantino
07/09 Lemense 1-0 Rio Branco
07/09 Radium 0-0 Paulista

11/09 Taubaté 4-0 Saad
11/09 São Bernardo 0-0 Esportiva
11/09 Bragantino 1-0 Radium
11/09 Ferroviário 2-0 Lemense
11/09 Comercial 1-1 Fernandópolis
11/09 Lençoense 2-1 Marília
11/09 Catanduvense 1-0 Linense
11/09 Corinthians 1-0 VOCEM
11/09 Rio Branco 0-2 Palmeiras
11/09 Rio Preto 1-0 Taquaritinga
11/09 Mirassol 0-2 Tanabi
11/09 Votuporanguense 3-0 Francana

18/09 Esportiva lost Nacional
18/09 Saad won União
18/09 Rio Branco drew Bragantino
18/09 Palmeiras won Ferroviário
18/09 Lemense lost Paulista
18/09 Votuporanguense drew Rio Preto
18/09 Francana won Comercial
18/09 Fernandópolis lost Mirassol
18/09 Tanabi lost Taquaritinga
18/09 Corinthians drew Lençoense
18/09 VOCEM drew Catanduvense
18/09 Araçatuba drew Marília

24/09 Nacional 1-0 São Bernardo
25/09 Taubaté 1-0 Esportiva
25/09 Radium 1-0 Lemense
25/09 Paulista 2-1 Palmeiras
25/09 Ferroviário 0-0 Rio Branco
25/09 Rio Preto 1-0 Tanabi
25/09 Taquaritinga 2-0 Fernandópolis
25/09 Mirassol 2-1 Francana
25/09 Comercial 2-0 Votuporanguense
25/09 Lençoense 0-0 Araçatuba
25/09 Marília 3-1 Linense
25/09 Catanduvense 0-0 Corinthians
Group A
                          P   G   W   D   L  GF  GA  GD
 1. São Bernardo         29  24  10   9   5  14  12   2
 2. Taubaté              28  24  10   8   6  25  11  14
 3. Nacional             21  24   6   9   9  15  18  -3
 4. União                17  23   5   7  11  13  25 -12
 5. Saad                 15  23   5   5  13   9  33 -24
 6. Esportiva            15  24   3   9  12   9  24 -15
 7. Portuguesa            didn't play
São Bernardo and Taubaté are classified to Third Phase.
Group B
                          P   G   W   D   L  GF  GA  GD
 1. Bragantino           34  24  14   6   4  22   7  15   to Final
 2. Paulista             29  24  11   7   6  31  16  15
 3. Ferroviário          29  24   9  11   4  27  16  11
 4. Palmeiras            28  24  11   6   7  20  17   3
 5. Rio Branco           27  23  10   7   6  20  13   7
 6. Lemense              22  24   5  12   7  15  18  -3
 7. Radium               15  24   4   7  13  13  23 -10
 8. Ponte Preta           didn't play
Bragantino and Paulista are classified to Third Phase.
Ferroviário and Rio Branco, as the best records among Groups A and B are also
classified to Third Phase.
Group C
                          P   G   W   D   L  GF  GA  GD
 1. Comercial            33  27  12   9   6  26  15  11
 2. Taquaritinga         28  28   8  12   8  13  16  -3
 3. Francana             27  26  11   5  10  28  30  -2
 4. Rio Preto            27  26  10   7   9  19  21  -2
 5. Tanabi               26  28  10   6  12  23  24  -1
 6. Votuporanguense      26  26   8  10   8  17  19  -2
 7. Fernandópolis        26  27   6  14   7  18  14   4
 8. Mirassol             23  28  10   3  15  21  34 -13
Comercial and Taquaritinga are classified to Third Phase.
Group D
                          P   G   W   D   L  GF  GA  GD
 1. Marília              34  27  13   8   6  30  15  15
 2. Corinthians          34  28  11  12   5  25   9  16
 3. Catanduvense         29  26   9  11   6  22  14   8
 4. Lençoense            28  26   9  10   7  19  18   1
 5. VOCEM                26  28   8  10  10  16  22  -6
 6. Linense              18  24   5   8  11  16  26 -10
 7. Araçatuba            18  28   5   8  15  17  33 -16
 8. Bandeirante           didn't play
Marília and Corinthians are classified to Third Phase.
Catanduvense and Lençoense, as the best records among Groups C and D are
also classified to Third Phase.
Third Phase
Primeiro Turno
09/10 Comercial 0-0 São Bernardo
09/10 Catanduvense 1-0 Rio Branco
09/10 Taubaté 3-0 Rio Preto
09/10 Paulista 0-0 Bragantino
09/10 Marília 2-0 Corinthians
09/10 Ferroviário 1-1 Lençoense

16/10 Rio Preto 2-1 Comercial
16/10 Rio Branco 0-0 Taubaté
16/10 São Bernardo 0-0 Catanduvense
16/10 Lençoense 1-1 Paulista
16/10 Corinthians 1-1 Ferroviário
16/10 Bragantino 1-0 Marília

22/10 Paulista 0-0 Marília
23/10 Comercial 1-0 Catanduvense
23/10 Taubaté 2-0 São Bernardo
23/10 Rio Preto 1-0 Rio Branco
23/10 Ferroviário 0-0 Bragantino
23/10 Lençoense 1-0 Corinthians

30/10 Comercial 1-0 Rio Branco
30/10 São Bernardo 2-0 Rio Preto
30/10 Catanduvense 2-0 Taubaté
30/10 Paulista 1-0 Corinthians
30/10 Bragantino 1-0 Lençoense
30/10 Marília 3-2 Ferroviário

06/11 Taubaté won Comercial
06/11 Rio Preto lost Catanduvense
06/11 Rio Branco drew São Bernardo
06/11 Ferroviário drew Paulista
06/11 Lençoense drew Marília
06/11 Corinthians lost Bragantino

13/11 São Bernardo 1-0 Comercial
13/11 Rio Branco 0-2 Catanduvense
13/11 Rio Preto 0-0 Taubaté
13/11 Bragantino 0-0 Paulista   [suspended at 40' ; awarded 1-0]
13/11 Corinthians 2-1 Marília
13/11 Lençoense 2-1 Ferroviário

20/11 Comercial 2-1 Rio Preto   [suspended at 40' ; result apparently stood]
20/11 Taubaté 2-1 Rio Branco
20/11 Catanduvense 0-0 São Bernardo
20/11 Paulista 2-1 Lençoense
20/11 Ferroviário 2-0 Corinthians
20/11 Marília 1-2 Bragantino

27/11 Marília 0-0 Paulista
27/11 Catanduvense 2-0 Comercial
27/11 São Bernardo 1-1 Taubaté
27/11 Rio Branco 1-0 Rio Preto
27/11 Bragantino 1-0 Ferroviário
27/11 Corinthians 1-1 Lençoense

04/12 Rio Branco 5-3 Comercial
05/12 Rio Preto 1-2 São Bernardo
05/12 Taubaté 0-0 Catanduvense
05/12 Corinthians 1-2 Paulista
05/12 Lençoense 1-0 Bragantino
05/12 Ferroviário 3-0 Marília

07/12 Marília 1-1 Lençoense
08/12 Paulista 1-2 Ferroviário
08/12 São Bernardo 1-3 Rio Branco
11/12 Catanduvense 1-0 Rio Preto
11/12 Comercial 2-4 Taubaté
11/12 Bragantino 2-0 Corinthians
Group III
                          P   G   W   D   L  GF  GA  GD
 1. Catanduvense         15  10   6   3   1   8   1   7   classified, promoted
---------------------------------------------------------
 2. Taubaté              14  10   5   4   1  12   6   6
 3. São Bernardo         11  10   3   5   2   7   7   0
 4. Rio Branco            8  10   3   2   5  10  11  -1
 5. Comercial             7  10   3   1   6  10  15  -5
 6. Rio Preto             5  10   2   1   7   5  12  -7
Group IV
                          P   G   W   D   L  GF  GA  GD
 1. Bragantino           16  10   7   2   1   7   2   5   classified, promoted
---------------------------------------------------------
 2. Lençoense            11  10   3   5   2   9   8   1
 3. Paulista             11  10   3   5   2   7   5   2
 4. Ferroviário          10  10   3   4   3  12   9   3
 5. Marília               8  10   2   4   4   8  11  -3
 6. Corinthians           4  10   1   2   7   5  13  -8
FINAL
15/12 Catanduvense 0-2 Bragantino
18/12 Bragantino 3-0 Catanduvense
Bragantino is champions of Second Level of São Paulo 1988

1987

1988 (1st Level)

1989

list of 2nd level champions

list of 2nd level topscorers


About this document

Prepared and maintained by Marcelo Leme de Arruda for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation and RSSSF Brazil

Author: Marcelo Leme de Arruda (mlarruda@terra.com.br)
Last updated: 21 Feb 2003

(C) Copyright Marcelo Leme de Arruda, RSSSF and RSSSF Brazil 2003
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the author. All rights reserved.